Proza współczesna. Pismo literackie, wydawnictwo, sklep internetowy.

no smoke
Joanna Surma

 

 

Dzień zwykły. Puste Wnętrze Uniwersytetu.

Puka do drzwi zakładu (knock-knock knocking on heavens door… nuci w duchu)

(On jest). Siedzi za biurkiem.

– Tak, słucham? – nauczyciel podnosi wzrok znad sterty… papieru.

– Jaaa… jaaa… do Pana! – speszona usiadła na krześle, naprzeciw magistra Józefa Kosiorka. Na biurku stała szklanka z wodą. Do połowy pełna. Wyciągnęła z kieszeni flakonik z przezroczystą cieczą z napisem LIQUID.

Wybałuszył oczy:

(O! Do diaska, to pewnie aromat do mojego elektronicznego papierosa, przyniosła mi dziewczyna w prezencie, to ci heca! – przebiegła mu myśl szybka jak błyskawica).

– Proszę Pana… bo to jest… bo ja… – zacięła się, ale ciągnęła dalej.

– Bo to jest Ghb, znaczy się… TABLETKA GWAŁTU, tylko w płynie. Chciałam panu dodać do „herbaty”, ale teraz wiem, że tego nie zrobię! Proszę mnie nie osądzać.

(Hmmm, szkoda 🙁 jednak nie aromat:/)

Nauczyciel podniósł się zza biurka i skierował w stronę roztrzęsionej podopiecznej. Cały pokój zdawał się wirować w szaleńczym pędzie pożądania. Tak naprawdę duszna uniwersytecka atmosfera dawała się we znaki obojgu. – Jestem mężczyzną… nie mogę tak zostawić tej sprawy – zadecydował i wciągnął powietrze. Jego nozdrza delikatnie zadrżały.

Kiedy nauczyciel ostrożnie, acz stanowczo i zdecydowanie położył swoją dłoń na jej drobnej, malutkiej rączce, nie protestowała. Wstydząc się swego zamiaru, spuściła tylko wzrok, by jednak na powrót spojrzeć mu w oczy. Poraziła ją głębia jego spojrzenia, źrenice rozszerzające się sekunda po sekundzie. Nie było odwrotu. Pomyślała, teraz albo nigdy… Krótka piłka, raz się żyje, if you never try, you’ll never know.

 

Chciałam Panu zaproponować HANDEL NARKOTYKAMI.

Zgodził się.

La vie est belle..

.

.

Joanna Surma

Joanna Surma – ur. w 1990. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim. Przed laty otrzymała wyróżnienie w konkursie TVP „Dolina Kreatywna” (dziedzina: literatura). Autorka książki „On i dziewczyna” (Novae Res, 2021). Publikowała m.in. w „Fabulariach” i „Artpapierze”. Miłośniczka twórczości Thomasa Bernharda. Pracuje jako bibliotekarka. Mieszka w Katowicach.

PODZIEL SIĘ