Proza współczesna. Pismo literackie, wydawnictwo, sklep internetowy.

Tak to sobie teraz wyobrażam
Adam Kaczanowski

 

Wyobraź sobie, że jesteś psem. Wyobraź sobie, że jesteś słodkim pieskiem. Wyobraź sobie, że jesteś słodką psinką, najbogatszym psiutkiem na świecie, pieskiem naprawdę bogatego człowieka, który kupił ci kubraczek w cenie małego, drogiego auta i wyprawił wesele z inną słodką psinką, wydając więcej, niż na drogą limuzynę. Od tygodnia nie widziałeś swojej psiej żonki. Kocham cię.

Wyobraź sobie, że twój pan bankrutuje, bo upada sieć sklepów jubilerskich, którym firma twojego pana dostarczała błyskotki sprowadzane z Azji. Kupowane tanio, sprzedawane drogo. Twój pan popełnia samobójstwo, wcześniej próbując zabić ciebie, nie potrafi jednak poderżnąć ci gardła nożem do mięsa. Żeby przeżyć w pustym domu, musisz zjeść swojego pana. Kocham cię.

Wyobraź sobie, że wierzyciele twojego pana zabierają ci wszystko, nawet miseczkę wysadzaną diamentami. Wyobraź sobie, że żaden komornik nie chce zabrać ciebie a z domu wykopują cię nowi właściciele. Wyobraź sobie, że trafiasz na ulicę, gdzie akurat szaleje jakieś gówno. Żaden pan ani pancia nie chcą cię pogłaskać ani wpuścić do domu. Kocham cię.

Brudne psy wąchają ci tyłek, ty wąchasz ich dupy i też zostajesz brudnym psem. Widzisz księżyc i chce ci się wyć do księżyca, ale jakoś inaczej. Jeszcze nie wiesz jak. Kocham cię.

 

Adam Kaczanowski. Proza współczesna. Pismo literackie, wydawnictwo, sklep internetowy.

 

Adam Kaczanowski, ur. 1976, raczej pisarz, trochę performer. Ostatnio opublikował zbiór opowiadań Czego boją się rodzice oraz tom wierszy Zabawne i zbawienne. Poznaniak, mieszka w Warszawie. Więcej informacji o autorze na: http://adamkaczanowski.tumblr.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PODZIEL SIĘ

Do góry